Tutor / Helper (pomocy jestem nowy)

Question  (This post was last modified: 04-15-2020, 03:04 AM by Remus.)
#1
Huh Witam, zwracam się głównie do Administracji serwera... Otóż.. posiadacie naprawdę świetny i oczywiście oryginalny ze względu ma swoją mieszankę anime serwer (ots). Ale...
Wszystko by było fajnie... wchodzisz i grasz Big Grin może dla osób które siedzą w tym na co dzień (głównie młode pokolenie) owszem... 
Ale ja mając lat 28 ... stary fan tibi i jeszcze większy DB ... zacząłem się gubić i to bardzo bo serwer jest tak rozbudowany ze nawet dla tibijczyka było by sie ciężko odnaleźć.
Dla przykładu: Ja po zalogowaniu robiłem prawie jeden dzień lvl 500 na roku bo nie wiedziałem ze w opcji purse znajdują sie items które wychodzą z zadań,questów,sag itd. 
Niby proste i banalne ale nie ma tego nigdzie... ale to nigdzie ujęte....  Takich przykloadów jest wiele naprawde...  reborn? Co to jest ? Cze,u zrobic?? Przecież wiekszość ludzi dobija 10k i jazda bo tam są nowe transformy pewnie będę najlepszy. Następny przykład to opis "dziwnych" lokacji typu wejścia na respy z dźwigniami... Wchodzę i o co tu się rozchodzi... Dlatego Panie Aragorn tych przykładów może być naprawdę wiele... Tak jak mój kolega który w tibie nigdy nie grał a jest fanem anime db,naruto itd. Widział chwile u mnie jak gram i wyglądało ok... ale mówi mi jak zalogował sie na serwer to czarna magia..  Na game chacie rzadko się zdarzy że ktoś odpowie ,a jak często bywa to jakiś dzieciak który ma uciechę że zaraz zgaśniesz na VIP...
A teraz do sedna sprawy Smile wychodzę z propozycją:
- skypt na roka z tutorialem i opisem podstawm
- wyznaczenie tutorów, masz ludzi którzy są bardzo ogarnięci i grają już kolejne sezony "zrobisz chłopakom jakiś mały profit i na pewno każdy by był szczęśliwy"

Dzięki i pozdrawiam Smile

Ps. Pisałem na serwerze ale nie odpisujesz, na help jak i priv... zauważyłem że starasz się odpisywać na pytania i doceniam ale uwierz że to za mało.
Jak byś szukał mapera czy skryptera (kilka lat temu na dość bardzo popularnych otsach) również się polecam, teraz w okresie kwarantanny można poczuć się jak za dawnych lat 
Reply
#2
Witam, po to właśnie powstało forum żeby gracze pisali poradniki za które otrzymają punkty, powoli powstaje baza poradników potrzeba jednak na to czasu żeby to rozwinąć, już niedługo będą podstawowe poradniki odnośnie skilli co który robi ekwipunku komend, a także jeden z graczy nagra poradnik jak przejść rookgaard z tutorialem dokładnym co i jak robimy. Rozwiniemy sekcje poradników na pewno. Co do tutorów nie jestem zwolennikiem takiego pomysłu to zawsze się źle kończy.
Reply
#3
Ja generalnie jestem tego zdania, że taka powinna się tu znaleźć. Taka osoba nie powinna mieć jakiś dodatkowych przywilejów typu tp'anie się do ludzi, dodatkowe pp za piastowanie danej pozycji (mieliśmy przykład takiego tutora, który nadużywał tych przywilejów). W zakresie takiej osoby powinno być jedynie pisanie na czerwono na serverze i ew. kick z servera/ban godziny jakby ktoś coś za przeproszeniem odpierdalał. W takim momencie dana osoba składała by po prostu report'a do was i na podstawie dowodów zebranych przez tą osobę (tutor'a), wtedy wy podejmujecie decyzje co robicie z daną osobą. Myślę, że taka osoba dużo by was odciążyła jak wy ciągle pracujecie nad usprawnieniami servera. W mojej opinii taka osobą była by po prostu odpowiedzialna za community management, czyli wszelakie pomysły albo jakieś sprawy do administracji przepływały by przez niego. Ogarnął by też również porządek na forum bo trochę syfu tutaj jest, w tym pewne pomysły/bugi, na które nadal nie ma odpowiedzi. Jeśli dana osoba by nadużywała władzy to przy takiej ilości graczy szybko dostalibyście jakiś sygnał, że mimo wszystko nadużywa władzy.

Dodatkowo można by "zatrudnić" osobę, która byłaby odpowiedzialna za testowanie nowości na jakimś serverze pobocznym, która myślę, że mocno by pomogła bo start na serverze niestety nie był za dobry ze względu na dużą ilość bugów mimo wcześniej poprowadzonej bety, tak samo ta wasza taktyka wprowadzenia duże ilości rzeczy to w mojej opinii nie był za dobry pomysł, ze względu na to, iż była masa bugów, które potem i tak pojawiły się na prawdziwej edycji. Takie kosmiczne zmiany powinny pojawiać się tylko przy nowych zmianach, a drobne zmiany ew. kwestie balansowe dana osoba mogła by na bieżąco monitorować jak i testować czy takie rzeczy mają racje bytu. Wszystkie te obowiązki mogłaby sprawować jedna osoba nawet myślę. 

Kwestia wyboru takiej osoby albo pozostawić na głosowaniu przez społeczność albo po prostu wyznaczona osoba przez was, która jakoś się przysłużyła serwerowi. Myślę, że byłoby to lepiej wyznaczenie takiej osoby przez was, bo mogłoby się pojawić działania typu: zagłosuj na mnie to ci dam itemsy.
Reply
#4
Przemyślę to możliwe że jakiś tutor się pojawi.
Reply
#5
i co jak tam
[Image: DE5AD437996B156F53F7A260E892E27F1DD89190]
Reply
#6
Odkopujesz temat ? : D
Reply
#7
Przydała by się taka osoba nawet nie jedna a z 2,3.
Reply